Tax Alert nr 23/2018

Jak informowaliśmy w Tax Alert nr 22, zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów dotyczące przedłużenia terminów na dopełnienie obowiązków w zakresie dokumentacji cen transferowych. Ministerstwo Finansów zamieściło także praktyczne wyjaśnienia, jak korzystać z omawianych regulacji.

Wynika z nich m. in. sposób wypełniania zeznań rocznych CIT-8 oraz składania pisemnego oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych (jeśli zostanie ono złożone w przedłużonym terminie, to nie będzie skutkowało obowiązkiem korekty zeznania rocznego). Ministerstwo zapowiedziało także zmianę przepisów odnośnie składania załączników CIT/TP w taki sposób, by było możliwe samodzielne przesyłanie tych formularzy (jeśli zostanie ono złożone w przedłużonym terminie, to nie będzie skutkowało obowiązkiem korekty zeznania rocznego).

Ministerstwo Finansów potwierdziło również, że, co do zasady, podmioty zobowiązane do sporządzenia załącznika CIT/TP nie muszą składać informacji ORD-U – niezależnie od terminu, w którym złożą CIT/TP.

Pełna treść wyjaśnień wraz ze wzorem oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji dostępna jest pod adresem: https://www.finanse.mf.gov.pl/cit/ceny-transferowe1/wyjasnienia-i-komunikaty1

Pobierz plik

W alercie przedstawiliśmy kwestie, które w naszej ocenie mogą mieć dla Państwa znaczenie. Informacje zawarte w alercie mają charakter generalny i nie stanowią porady prawnej. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji lub działań, jak również w przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszymi doradcami podatkowymi, tel. +48 22 250 31 00, (email: biuro@itadp.pl).

Tax Alert nr 22/2018

piątek, 16.03.2018

Więcej...

Tax Alert nr 21/2018

czwartek, 15.03.2018

Więcej...

Tax Alert nr 20/2018

środa, 14.03.2018

Więcej...