Tax Alert nr 3/2017

Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie internetowej nową wersję aplikacji klienckiej do obsługi plików JPK (http://www.mf.gov.pl/ zakładka „Kontrola Skarbowa” -> „Działalność” -> „Jednolity Plik Kontrolny” -> „Nowa Aplikacja kliencka do wysyłania plików JPK”).

Aplikacja umożliwia przekonwertowanie danych z formatu CSV (jeden z formatów programu Excel) na dane w formacie XML (format plików JPK) oraz wysłanie gotowych plików JPK na bramkę Ministerstwa Finansów.

Zgodnie z informacjami wyświetlanymi w aplikacji, działa ona w chwili obecnej jedynie na środowisku testowym. Oznacza to, że dane przygotowywane i wysyłane za pośrednictwem tej aplikacji będą traktowane jako dane testowe.

Wraz z aplikacją Ministerstwo Finansów opublikowało na ww. stronie internetowej również instrukcję obsługi aplikacji, przykładowy plik CSV, przykładowy plik XML przekonwertowany z pliku CSV oraz specyfikację pliku CSV.

Pobierz plik

W alercie przedstawiliśmy kwestie, które w naszej ocenie mogą mieć dla Państwa znaczenie. Informacje zawarte w alercie mają charakter generalny i nie stanowią porady prawnej. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji lub działań, jak również w przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszymi doradcami podatkowymi, tel. +48 22 250 31 00, (email: biuro@itadp.pl).

Tax Alert nr 2/2017

czwartek, 05.01.2017

Więcej...

Tax Alert nr 1/2017

wtorek, 03.01.2017

Więcej...

Tax Alert nr 198/2016

piątek, 23.12.2016

Więcej...