Tax Alert nr 2/2018

Na stronie internetowej Krajowej Administracji Skarbowej dostępne są wykazy podmiotów VAT, dzięki którym podatnicy mogą w łatwy sposób zweryfikować swoich kontrahentów odnośnie ich statusu w podatku VAT.

Wykazy zawierają następujące listy podmiotów:

  • dla których naczelnik urzędu skarbowego nie dokonał rejestracji,
  • które zostały wykreślone przez naczelnika urzędu skarbowego z rejestru jako podatnicy VAT,
  • których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona.

Wykazy zawierają informacje przydatne dla oceny kontrahentów oraz zminimalizowania ryzyka nieświadomego udziału w karuzelach VAT.

Aby wyszukać podmiot w odpowiednim wykazie, należy podać numer NIP oraz minimum 5 kolejnych znaków z nazwy. KAS informuje jednak, że informacje prezentowane w wyszukiwarce nie mają mocy dokumentu urzędowego.

Wykazy dostępne są pod poniższym linkiem:

http://www.mf.gov.pl/krajowa-administracja-skarbowa/dzialalnosc/wykaz-podmiotow-niezarejestrowanych-oraz-wykreslonych-i-przywroconych-do-rejestru-vat?p_p_id=mfportalblacklist_WAR_mfportalblacklistportlet_INSTANCE_Id4p&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=2&_mfportalblacklist_WAR_mfportalblacklistportlet_INSTANCE_Id4p_mvcPath=%2Fview.jsp&_mfportalblacklist_WAR_mfportalblacklistportlet_INSTANCE_Id4p_javax.portlet.action=pokazFormularz

Pobierz plik

W alercie przedstawiliśmy kwestie, które w naszej ocenie mogą mieć dla Państwa znaczenie. Informacje zawarte w alercie mają charakter generalny i nie stanowią porady prawnej. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji lub działań, jak również w przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszymi doradcami podatkowymi, tel. +48 22 250 31 00, (email: biuro@itadp.pl).

Tax Alert nr 1/2018

piątek, 05.01.2018

Więcej...

Tax Alert nr 102/2017

piątek, 15.12.2017

Więcej...

Tax Alert nr 101/2017

piątek, 08.12.2017

Więcej...