Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 3 stycznia 2020 r. (sygn. 0112-KDIL2-2.4012.523.2019.2.MŁ) stwierdził, że NIP nabywcy nie może być umieszczony w dowolnym miejscu na paragonie fiskalnym. Wnioskodawca we wniosku o wydanie interpretacji wskazał natomiast, że numer NIP nabywcy towarów będzie podawany w części niefiskalnej paragonu, w tzw. stopce, znajdującej się poniżej linii zawierającej logo fiskalne i unikatowy numer pamięci fiskalnej.
W interpretacji Dyrektor KIS wskazał, że rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących wymienia elementy, jakie powinien co najmniej zawierać paragon fiskalny. W punkcie 17 ww. przepisu jako element paragonu wskazano numer identyfikacji podatkowej (NIP) nabywcy – na żądanie nabywcy, natomiast w pkt 18 – logo fiskalne i numer unikatowy. Jednocześnie zgodnie z § 25 ust. 2 ww. rozporządzenia, dane zawarte na paragonie fiskalnym powinny znajdować się w kolejności określonej w ust. 1, z wyjątkiem danych o dacie oraz godzinie i minucie sprzedaży, a logo fiskalne i numer unikatowy powinny być umieszczone centralnie w ostatniej linii paragonu fiskalnego.
W związku z powyższym, kolejność zamieszczonych konkretnych danych na paragonie, w tym numeru NIP nabywcy na żądanie nabywcy, nie może być przypadkowa. Pozycja ta powinna znajdować się w części fiskalnej paragonu przed logo i numerem unikatowym, które powinny być umieszczone centralnie w ostatniej linii paragonu fiskalnego.