Tax AlertyEwidencje wyrobów akcyzowych nadal w formie papierowej

24/11/2023

Ministerstwo Finansów poinformowało, że rozpoczęły się publiczne konsultacje dotyczące projektu Rozporządzenia w sprawie ewidencji, dokumentacji i protokołów dotyczących wyrobów akcyzowych i znaków akcyzy. Projekt jest konsekwencją uchylenia przepisów nakazujących prowadzenie ewidencji tylko w formie elektronicznej od dnia 1 lutego 2024 r., skutkiem czego zgodnie z art. 138p ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym ewidencje i inne dokumentacje nadal można prowadzić w postaci papierowej lub elektronicznej.

Planowany termin wejścia w życie rozporządzenia to dzień 1 stycznia 2024 r.

Z pełną treścią informacji można zapoznać się pod tym linkiem.

Projekt Rozporządzenia jest dostępny pod tym linkiem.

 

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszego profilu na LinkedIn: (https://www.linkedin.com/company/ita-doradztwo-podatkowe-sp-z-o-o), gdzie codziennie omawiamy najnowsze orzecznictwo w sprawach podatkowych oraz publikujemy najważniejsze informacje dotyczące zmian legislacyjnych, jak również istotne komunikaty Ministerstwa Finansów.

W alercie przedstawiliśmy kwestie, które w naszej ocenie mogą mieć dla Państwa znaczenie. Informacje zawarte w alercie mają charakter generalny i nie stanowią porady prawnej. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji lub działań, jak również w przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszymi doradcami podatkowymi, tel. +48 22 250 31 00.