Tax AlertyMF: projekt zmian w KSeF

04/04/2024

W dniu 3 kwietnia 2024 r. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmian dot. Krajowego Systemu e-Faktur. Proponowane zmiany uwzględniają propozycje zgłaszane w toku dotychczasowych konsultacji. Zostały one przedstawione w naszym Tax Alercie z dnia 22 marca 2024 r. link.

W projekcie nie ma daty wprowadzenia obowiązkowego KSeF. MF zapewnił jednak, że zostanie ona uzupełniona na przełomie kwietnia i maja, a KSeF nie wejdzie w życie w 2024 r.

Konsultacje projektu potrwają do dnia 19 kwietnia 2024 r.

Z pełną treścią komunikatu Ministerstwa Finansów na temat projektu można zapoznać się pod tym linkiem.

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszego profilu na LinkedIn: (https://www.linkedin.com/company/ita-doradztwo-podatkowe-sp-z-o-o), gdzie codziennie omawiamy najnowsze orzecznictwo w sprawach podatkowych oraz publikujemy najważniejsze informacje dotyczące zmian legislacyjnych, jak również istotne komunikaty Ministerstwa Finansów.

W alercie przedstawiliśmy kwestie, które w naszej ocenie mogą mieć dla Państwa znaczenie. Informacje zawarte w alercie mają charakter generalny i nie stanowią porady prawnej. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji lub działań, jak również w przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszymi doradcami podatkowymi, tel. +48 22 250 31 00.