Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy wprowadzającej ulgi dla podmiotów zatrudniających żołnierzy obrony terytorialnej lub aktywnej rezerwy. Celem wprowadzenia zmian w podatku CIT jest zachęcenie pracodawców do zatrudniania ww. osób.
Ulga przewiduje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania kwoty 12 000 zł, jeśli zatrudniony w ramach stosunku pracy u przedsiębiorcy żołnierz pełni nieprzerwanie przez co najmniej rok terytorialną służbę wojskową lub służbę w aktywnej rezerwie. Projekt zakłada wzrost wysokości ulgi z każdym rokiem nieprzerwanego pełnienia służby przez żołnierza, aż do kwoty 24 000 zł, jeżeli służba trwa co najmniej 5 lat.
Dodatkowo, podmioty zatrudniające żołnierzy, będą promowane przy udzielaniu zamówień publicznych.
Z pełną treścią projektu można zapoznać się pod linkiem.
Zapraszamy Państwa do śledzenia naszego profilu na LinkedIn: (https://www.linkedin.com/company/ita-doradztwo-podatkowe-sp-z-o-o), gdzie codziennie omawiamy najnowsze orzecznictwo w sprawach podatkowych oraz publikujemy najważniejsze informacje dotyczące zmian legislacyjnych, jak również istotne komunikaty Ministerstwa Finansów.
W alercie przedstawiliśmy kwestie, które w naszej ocenie mogą mieć dla Państwa znaczenie. Informacje zawarte w alercie mają charakter generalny i nie stanowią porady prawnej. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji lub działań, jak również w przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszymi doradcami podatkowymi, tel. +48 22 250 31 00.